Som mama 2 detí v strednom veku.

Autoimunitné prejavy mi začali v r. 2006 v mojich 26 rokoch, keď mi diagnostikovali peľové alergie /odmala mám alergiu na kyselinu acetylsalicylovú - acylpirín/. Nasadili mi antihistaminiká a kľudne som si nažívala ďalej až do prvého tehotenstva v r. 2012, kde mi na preventívnom skríningu v krvi vyskočili protilátky proti tyreoidálnej peroxidáze - anti TPO. Hormóny štítnej žľazy s TSH boli ok, tak som fungovala obstojne bez liečby do druhého tehotenstva v r. 2015 /spätne si uvedomujem dlhšiu potrebu spánku, studené končatiny, zimomrivosť. nízky tlak/.

Počas druhého tehotenstva mi bol predpísaný Euthyrox, a do r. 2017 som fungovala viac menej v pohode. O ochorení som nevedela v zásade nič, len že treba brať lieky a to je všetko. Nikto mi neodporučil žiadne opatrenia na pokles protilátok, objem štítnej žľazy postupne klesal.

Koncom roka 2016 a začiatkom roka 2017 mi nabehli ďalšie zdravotné ťažkosti: chudnutie, prerušovaný spánok, skoré vstávanie, zle sa mi zaspávalo, búšenie srdca, bolesti hlavy, napätie, nervozita, únava, málo energie, padanie vlasov. Na niekoľko mesiacov som potrebovala pomoc v domácnosti. V r. 2017 som sa dostala k informáciám o tom, ako liečia toto ochorenie v zahraničí a začala som si študovať aj zahraničnú literatúru.

Nasadila som si LDN /low dose naltrexone, lowdosenaltrexone.org - takmer okamžite som cítila zlepšenie nervozity a napätia.

Koncom 2017 som si nasadila voľnopredaný NDT /natural dessicated thyroid/, avšak moje telo ho neakceptovalo /spätne viem, že kôli nízkemu železu a kortizolu/, tak som sa musela vrátiť k Euthyroxu. Nasledoval slinový test kortizolu a na základe jeho výsledkov som nasadila podporu nadobličkám. Toto mi veľmi pomohlo pri únave, mala som viac energie.

V máji 2018 som si našla lekárku v Rakúsku, ktorá predpisuje NDT. Zistila mi estrogénovú dominanciu, nedostatok vit. D a železa. V lete 2018 mi nasadila vit. D, železo a bioidentický progesterón. Od polovice septembra 2018 nasadzujem postupne NDT a dúfam, že posledné hypo príznaky - bolesti hlavy, bolesti kĺbov a trocha únava mi ústúpia. Držte palce:-)